Kategoria: Wydarzenie międzynarodowe

Blokada przyjęć dla uchodźców z Syrii: Aktualna sytuacja i dalsze kroki.

W obliczu wojny domowej w Syrii, Unia Europejska podjęła decyzję o wstrzymaniu przyjmowania wniosków o azyl od obywateli tego kraju. Decyzję tę podjęły m.in. Niemcy, Austria, Dania, Czechy, Szwecja, Belgia, Chorwacja i Włochy. Sytuacja w Syrii stała się bardziej skomplikowana po ogłoszeniu przez syryjskich bojowników zdobycia stolicy Damaszku i obalenia rządów rodziny Asadów, które trwały ponad 50 lat.

Wydarzenia w Damaszku zostały określone jako „historyczna zmiana” przez szefową KE Ursulę von der Leyen. Jednakże, amerykańska administracja, reprezentowana przez wiceprezydenta elekt JD Vance, zachęcała do ostrożności, ostrzegając przed świętowaniem upadku reżimu Asada. Vance zwrócił uwagę na fakt, że wielu syryjskich rebeliantów jest powiązanych z Państwem Islamskim, co może stanowić zagrożenie dla regionu.

Rebelianci, którzy stoją za obaleniem Asada, są dowodzeni przez grupę Hajat Tahrir asz-Szam (HTS), dawniej związani z Al-Kaidą. Na czele tej grupy stoi Abu Muhamad al-Dżaulani, były bojownik Al-Kaidy. Ta sytuacja stawia Europę w trudnym położeniu, gdyż konieczne jest zachowanie ostrożności przy podejmowaniu decyzji dotyczących przyjmowania uchodźców z Syrii.

O sytuacji w Syrii będzie dyskutować czwartkowa Rada UE ds. wewnętrznych. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Maciej Duszczyk, potwierdził, że temat sytuacji w Syrii będzie jednym z głównych punktów obrad. Europa musi podjąć odpowiednie kroki, aby zaradzić skomplikowanej sytuacji na Bliskim Wschodzie i chronić interesy swoich obywateli.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi ze strony tvp.info.

Pokaż więcej

Stowarzyszenie Ochrony Biznesu

Stowarzyszenie Ochrony Biznesu zrzesza ze sobą osoby prywatne oraz firmy. STO prowadzi strony MojPrawnik24.pl oraz Ekonomia365.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *