Polityka

Co to znaczy mieć immunitet Ziobry? Komitet podjął decyzję

Przewodniczący komisji Jarosław Urbaniak poinformował, że komisja regulaminowa postanowiła zarekomendować Sejmowi przyjęcie wniosku komisji śledczej ds. Pegasusa o zgodę na zatrzymanie i doprowadzenie posła PiS Zbigniewa Ziobry. Decyzja została podjęta po burzliwej dyskusji, w której uczestniczyli posłowie różnych ugrupowań politycznych.

Głosowanie nad wnioskiem miało miejsce, a za nim opowiedziało się 9 posłów, natomiast 5 było przeciw. Spór między posłami PiS a KO dotyczył sposobu zakończenia obrad komisji oraz kwestii doprowadzenia na przesłuchanie lidera Suwerennej Polski. Zbigniew Ziobro był wielokrotnie nieobecny na posiedzeniach komisji, co skłoniło komisję śledczą do podjęcia takiej decyzji.

W przypadku posła chronionego immunitetem, konieczne jest uzyskanie zgody – najpierw komisji, a następnie Sejmu – na zatrzymienie i doprowadzenie go na przesłuchanie. Zbigniew Ziobro, na wtorkowym posiedzeniu komisji regulaminowej, stanowczo oświadczył, że nie pozwoli sobie na zastraszenie i odmówił uczestnictwa w procesie łamania prawa.

Jego słowa wzbudziły kontrowersje i wywołały dyskusję na temat poszanowania prawa i instytucji. Posłowie podzielili się na zwolenników i przeciwników zatrzymania i doprowadzenia Zbigniewa Ziobry na przesłuchanie. Sprawa ta wywołała duże emocje wśród polityków oraz opinii publicznej.

Nieustalona jeszcze jest data głosowania w Sejmie nad zgody na zatrzymanie i doprowadzenie posła PiS. Sytuacja ta jest śledzona przez media oraz obserwatorów politycznych, którzy z zainteresowaniem śledzą rozwój wydarzeń w polskim parlamencie.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi ze strony tvp.info.

Pokaż więcej

Stowarzyszenie Ochrony Biznesu

Stowarzyszenie Ochrony Biznesu zrzesza ze sobą osoby prywatne oraz firmy. STO prowadzi strony MojPrawnik24.pl oraz Ekonomia365.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *