Polska

Commemorating the Liberation of Auschwitz – Global Initiative

W dniu 27 stycznia w byłym obozie Auschwitz II-Birkenau zbiera się grupa około 50 Ocalałych, aby uczestniczyć w obchodach rocznicy wyzwolenia obozu. Wydarzenie, które rozpocznie się o godzinie 12:00, będzie transmitowane na żywo przez Telewizję Polską do kilkudziesięciu krajów na całym świecie.

Specjalnymi gośćmi studia będą Sir Frank Lowy, Stanisław Zalewski oraz inni zaangażowani w kształtowanie pamięci o Auschwitz, takie jak marszałkini Senatu RP Małgorzata Kidawa-Błońska, prezydent Czech Petr Pavel czy burmistrz Londynu Sadiq Khan. Program będzie również obejmował wywiady z osobistościami świata polityki, mediów i kultury, a także Ocalałymi, którzy będą dzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami.

Transmisję z głównego wydarzenia, które rozpocznie się o godzinie 16:00 czasu polskiego, obejrzy ponad 1000 dziennikarzy z niemal 50 krajów. Studio telewizyjne będzie prowadzone przez doświadczonych dziennikarzy TVP, którzy przeprowadzą rozmowy z gośćmi oraz ekspertami związanych z Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Obecność Ocalałych oraz symboliczny wagon towarowy będą niewątpliwie kluczowymi elementami wizualnymi podczas uroczystości. To wszystko ma na celu upamiętnienie ofiar i świadectwo tragedii, która miała miejsce w Auschwitz. Dzięki unikalnemu studiu telewizyjnemu, które po raz pierwszy w historii zostało zorganizowane na taką skalę, pamięć o Zagładzie i Auschwitz zostanie upamiętniona na szeroką skalę, dotykając ludzkich serc i umysłów na całym świecie.

Wydarzenie to ma szczególne znaczenie w obliczu napiętej sytuacji światowej, spowodowanej wojną na Ukrainie. Przypomnienie o znaczeniu pokoju i pamięci o ofiarach Holocaustu staje się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego też Telewizja Polska i Muzeum Auschwitz-Birkenau postanowiły połączyć siły, aby przekazać ten istotny przekaz światu.

Obejmujący wiele płaszczyzn refleksji, specjalne studio telewizyjne stworzone na 80. rocznicę wyzwolenia Auschwitz pozwoli nam zagłębić się w temat pamięci, kultury, historii i tragedii Zagłady na sposób kompleksowy i wnikliwy. To wyjątkowe wydarzenie, które ma na celu budowanie świadomości i zachęcenie do refleksji nad przeszłością, aby nie zapominać o tragedii, która miała miejsce w Auschwitz.

Obchody rocznicy wyzwolenia Auschwitz będą wielkim aktorem międzynarodowej pamięci i przypomnieniem o konieczności pielęgnowania pamięci o ofiarach Holocaustu. Transmitowane na żywo do wielu krajów, będą nie tylko świadectwem historii, ale również apelem o pokój, miłość i współpracę międzynarodową.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi ze strony tvp.info.

Pokaż więcej

Stowarzyszenie Ochrony Biznesu

Stowarzyszenie Ochrony Biznesu zrzesza ze sobą osoby prywatne oraz firmy. STO prowadzi strony MojPrawnik24.pl oraz Ekonomia365.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *