
Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami konstytucji apostolskiej „Universi Dominici Gregis” Jana Pawła II z 1996 roku, ceremonia pogrzebowa papieża powinna mieć miejsce między czwartym a szóstym dniem od chwili jego śmierci. Media spekulują, że prawdopodobną datą tego wydarzenia jest sobota, 26 kwietnia.
Organizacja tak doniosłego wydarzenia jak pogrzeb papieża wymaga nie tylko precyzji i odpowiedniej logistyki, ale także szacunku oraz przestrzegania duchowych tradycji. Protokół pogrzebu papieża jest ściśle określony i opiera się na długiej historii i ceremonii Kościoła katolickiego.
Na całym świecie katolicy odczuwają żal i smutek po śmierci papieża. Jego pontyfikat był pełen wyjątkowych momentów, a jego nauki dotknęły serc milionów ludzi na całym świecie. Wielu wiernych zgromadziło się przed nuncjaturą apostolską, składając kwiaty i modląc się za duszę zmarłego papieża.
Papież zostawił po sobie ogromne dziedzictwo duchowe, które będzie kontynuowane przez jego następcę. Decyzja o wyborze nowego papieża należy teraz do Kolegium Kardynałów, którzy zebrani na konklawe dokonają wyboru pod natchnieniem Ducha Świętego.
Świat patrzy teraz na Watykan z nadzieją i wyczekiwaniem, czekając na kolejne kroki, które podejmie Kościół katolicki po odejściu ukochanego papieża. Jego spuścizna będzie żyć wiecznie w sercach wiernych, prowadząc ich na drodze wiary i miłości.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi ze strony tvp.info.