Polityka

Kandydatem na prezydenta KO? Trzaskowski uważa, że ma większe szanse.

7 grudnia Koalicja Obywatelska ogłosi swojego kandydata na przyszłoroczne wybory prezydenckie. W ostatnich tygodniach pojawiły się spekulacje na temat ambicji prezydenckich Radosława Sikorskiego, który również deklarował swoją chęć ubiegania się o urząd prezydenta. Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, nie był zaskoczony tą decyzją, wspominając że Sikorski już pięć lat temu zgłaszał takie same ambicje. Warto przypomnieć, że Sikorski ubiegał się o urząd prezydenta także w 2010 roku, jednak przegrał w prawyborach z Bronisławem Komorowskim.

Trzaskowski zauważył, że badania opinii publicznej wskazują na jego przewagę nad innymi potencjalnymi kandydatami. Jego popularność w sondażach sprawia, że jest jednym z głównych faworytów. W najnowszym badaniu przeprowadzonym na zlecenie „Rzeczpospolitej”, większość ankietowanych wskazała Trzaskowskiego jako kandydata KO, który ma największe szanse na zwycięstwo w wyborach prezydenckich nad kandydatem PiS.

Trzaskowski podkreślił, że jako prezydent Warszawy był aktywny w sytuacjach kryzysowych, takich jak epidemia COVID-19 czy pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Jego doświadczenie w zarządzaniu miastem sprawia, że jest gotowy na wyzwania związane z urzędem prezydenta.

Jednakże Trzaskowski nie jest jeszcze oficjalnie ogłoszonym kandydatem, a pytanie pozostaje otwarte. Zdaniem Trzaskowskiego, decydująca będzie jedność koalicji wokół jednego kandydata w drugiej turze wyborów. Mimo to, Trzaskowski nie wyklucza konkurencji w pierwszej turze, uważając że rywalizacja mobilizuje do lepszej pracy.

W dyskusji na temat polityki migracyjnej Trzaskowski podkreślił, że priorytetem jest bezpieczeństwo granic. Odnosząc się do zapowiedzi premiera Donalda Tuska o ostrzejszej polityce migracyjnej, Trzaskowski podkreślił potrzebę sensownej polityki migracyjnej, jednocześnie zwracając uwagę na zagrożenia związane z wojną hybrydową na wschodzie.

Wreszcie, Trzaskowski odniósł się do kwestii neutralności religijnej w urzędach, zapewniając że żaden krzyż nie został zdjęty i że dba o tradycje, jak na przykład uczestnictwo w mszach świętych podczas obchodów rocznicowych. Jego stanowisko w tej sprawie opiera się na zapewnieniu równości i geście szacunku dla różnorodności religijnej w społeczeństwie.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi ze strony tvp.info.

Pokaż więcej

Stowarzyszenie Ochrony Biznesu

Stowarzyszenie Ochrony Biznesu zrzesza ze sobą osoby prywatne oraz firmy. STO prowadzi strony MojPrawnik24.pl oraz Ekonomia365.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *