Konsekwencje braku lojalności: Wrzosek przeniesiona na nowe stanowisko
W ostatnich dniach wiele mówi się o delegacji Prokurator Ewy Wrzosek do 3 Wydziału do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Decyzja ta budzi wiele kontrowersji i dyskusji, zwłaszcza po jej publicznej wypowiedzi na temat osób sprawujących funkcję prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości.
W wywiadzie udzielonym w programie TVP Info „Trójkąt polityczny”, Ewa Wrzosek wprost stwierdziła, że w obecnym układzie politycznym w Polsce, lepszym wyborem na stanowisko prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości byłby Roman Giertych. Te słowa bardzo zaskoczyły opinię publiczną, a szczególnie samego Adama Bodnara, który jest obecnym szefem resortu sprawiedliwości.
Należy zauważyć, że to właśnie minister Bodnar namówił wcześniej prokuratorkę do zmiany decyzji o odejściu ze służby, która została przez nią złożona we wrześniu ubiegłego roku. Wrzosek zgodziła się na propozycję szefa i została delegowana na stanowisko radczyni ministra ds. warunków służby prokuratorskiej.
W swoich komentarzach minister zaznaczył, że dla niego ważna jest lojalność oraz wzajemne zaufanie w relacjach służbowych. Jest to ważna zasada, która powinna być przestrzegana w pracy prokuratorskiej. Adam Bodnar podkreślił również konieczność otwartej i szczerej komunikacji w zespole, by unikać nieporozumień i konfliktów.
Po wywiadzie udzielonym przez Prokuratorkę Wrzosek, Minister Bodnar zdecydował się cofnąć jej delegację ministerialną, pozostawiając jej pole do podjęcia własnych decyzji dotyczących jej przyszłości w sferze publicznej. Ta sytuacja z pewnością przyniesie więcej pytań niż odpowiedzi, a dyskusja na temat postępowania i decyzji prokuratorki oraz ministra sprawiedliwości będzie toczyła się jeszcze przez długi czas. Obydwie strony będą musiały znaleźć wspólny język i sposób działania, by uniknąć dalszych konfliktów i nieporozumień.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi ze strony tvp.info.