Prawo

OpenAI sygnalista znaleziony zmarły w swoim mieszkaniu

Tragiczna śmierć badacza Suchira Balajiego wstrząsnęła światem sztucznej inteligencji. Jego nagła śmierć w swoim mieszkaniu w San Francisco 26 listopada pozostawiła wiele pytań bez odpowiedzi. Według ustaleń koronera, Balaji popełnił samobójstwo, nie ma jednak żadnych dowodów sugerujących udział osób trzecich w tej tragedii.

Balaji opuścił firmę OpenAI na początku tego roku, twierdząc, że firma łamie prawa autorskie. Jego zarzuty wobec firmy wzbudziły wiele kontrowersji, zwłaszcza w kontekście popularnego chatbota ChatGPT. W wywiadzie dla „New York Times” Balaji oskarżył OpenAI o wykorzystanie praw autorskich do stworzenia ChatGPT, co jego zdaniem naruszało prawo.

Po jego śmierci, rzecznik OpenAI wydał oświadczenie wyrażające smutek i kondolencje dla rodziny Balajiego. Firma zaznaczyła także, że jest wdzięczna za wkład Suchira w jej rozwój, mimo kontrowersji wokół jego odejścia.

Media donoszą również o pozew sądowy składany przez wydawców mediów oraz autorów, oskarżających OpenAI o nielegalne wykorzystanie ich artykułów do szkolenia oprogramowania. Firma broni się, twierdząc, że działa zgodnie z zasadami praw autorskich i wspiera innowacje.

Śmierć Suchira Balajiego to ogromna strata dla społeczności AI i sztucznej inteligencji. Jego praca i zaangażowanie nie zostaną zapomniane, a kontrowersje wokół jego oskarżeń wobec OpenAI z pewnością pozostaną otwarte dla dalszych dyskusji i analiz.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi ze strony tvp.info.

Pokaż więcej

Stowarzyszenie Ochrony Biznesu

Stowarzyszenie Ochrony Biznesu zrzesza ze sobą osoby prywatne oraz firmy. STO prowadzi strony MojPrawnik24.pl oraz Ekonomia365.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *