Polityka

Polacy zadowoleni z pozytywnych zmian w kraju. Poprawa nastrojów społecznych

Ostatnie badanie opinii społecznej przeprowadzone przez Centrum Badania Opinii Społecznej przyniosło interesujące wyniki dotyczące oceny sytuacji w kraju. Niemal połowa respondentów (48 proc.) ocenia rozwój sytuacji w Polsce negatywnie, podczas gdy mniej więcej co trzeci badany (34 proc.) wyraża pozytywne opinie na ten temat. Z kolei blisko co piąty respondent (18 proc.) nie ma wyrobionej opinii na temat aktualnej sytuacji.

Zaskakujące jest to, że w ciągu ostatniego miesiąca przybyło zadowolonych z kierunku zmian dokonujących się w kraju, co świadczy o pewnym optymizmie ze strony części społeczeństwa. Zwiększyła się także liczba osób, które nie martwią się o ewentualne pogorszenie sytuacji w kraju w najbliższym roku.

Badanie wykazało, że opinie na temat sytuacji politycznej i gospodarczej w Polsce są ściśle powiązane z poglądami politycznymi respondentów. Osoby identyfikujące się z Lewicą oraz sympatycy Koalicji Obywatelskiej częściej wyrażają zadowolenie z kierunku zmian, podczas gdy zwolennicy prawicy, w tym Konfederacji WiN oraz Prawa i Sprawiedliwości, bardziej negatywnie oceniają rozwój sytuacji w kraju.

Interesujące jest także to, że opinie na temat sytuacji gospodarczej i poziomu życia respondentów poprawiły się w porównaniu z poprzednimi badaniami. Większość badanych deklaruje, że żyje im się dobrze, co może świadczyć o pewnym optymizmie co do przyszłości.

Warto zauważyć, że badanie przeprowadzono na reprezentatywnej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski z różnymi metodami, co daje pewność co do wiarygodności uzyskanych wyników. Ostatnie wyniki badania mogą wskazać na pewne zmiany w społeczeństwie oraz na różnice w podejściu do aktualnej sytuacji w kraju, w zależności od preferencji politycznych respondentów.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi ze strony tvp.info.

Pokaż więcej

Stowarzyszenie Ochrony Biznesu

Stowarzyszenie Ochrony Biznesu zrzesza ze sobą osoby prywatne oraz firmy. STO prowadzi strony MojPrawnik24.pl oraz Ekonomia365.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *