
Polski głos w kwestii zbrojeniowej na forum w Brukseli.
W związku z decyzją o otwarciu biura przedstawicielstwa w Brukseli, Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) wyraziła swoje zobowiązanie do aktywnego uczestnictwa w rozmowach dotyczących sektora zbrojeniowego w Unii Europejskiej. Prezes Grzegorz Idzik podkreślił, że celem otwarcia biura jest umożliwienie firmie wpływu na decyzje podejmowane w Brukseli oraz promowanie polskich pomysłów i osiągnięć w obszarze obronności.
Idzik wyraził nadzieję, że poprzez obecność w Brukseli, PGZ będzie miało możliwość aktywnego uczestniczenia w procesie tworzenia europejskiej strategii obronnej. W wyniku opublikowania tzw. białej księgi na temat obronności przez Komisję Europejską, PGZ oczekuje na więcej szczegółów dotyczących unijnej strategii. Polska, jako kraj pragnący uczestniczyć w dużych europejskich przedsięwzięciach, chce aktywnie przyczynić się do wzmocnienia ochrony wschodniej granicy Wspólnoty, w ramach projektu Tarcza Wschód.
Polska Grupa Zbrojeniowa, będąca grupą kapitałową skupiającą kilkadziesiąt zakładów przemysłowych, stara się być liderem w produkcji innowacyjnych systemów i rozwiązań dla Sił Zbrojnych RP oraz formacji sojuszniczych. Jej oferta obejmuje nowoczesne systemy radarowe i radiolokacyjne, karabiny, optoelektronikę, transportery opancerzone, artylerię, bezzałogowe systemy powietrzne i wiele innych. Dzięki swoim osiągnięciom technologicznym i zaangażowaniu w rozwój sektora obronnego, PGZ ma nadzieję uczestniczyć w ważnych projektach obronnych Unii Europejskiej. W ten sposób polski głos zbrojeniówki ma szansę głośno zabrzmieć w Brukseli i przyczynić się do wzmocnienia europejskiej współpracy w obszarze bezpieczeństwa i obronności.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi ze strony tvp.info.