Prawo

Przesłuchanie Pawła S. trwało kilkanaście godzin, planowane kolejne spotkanie z podejr zanym.

Piątkowe wydarzenia rozpoczęły się około godziny 11.00 i trwały aż do godziny 16.00. Po zakończeniu działań reprezentujący S. mec. Adam Klepczyński udzielił krótkiej wypowiedzi dla dziennikarzy. Podobnie jak jego kolega, mec. Jacek Dubois, Klepczyński powiedział, że klient, którego reprezentuje, odnosi się do postawionych mu zarzutów. Jednakże nie udzielił więcej szczegółowych informacji na ten temat, tłumacząc, że to wszystko, co może powiedzieć.

Mec. Dubois zapowiedział, że kolejne czynności związane z zatrzymaniem S. będą miały miejsce w poniedziałek. Na razie podejrzany nie udzielił więcej informacji na ten temat.

Mecenas Klepczyński nie odpowiedział na większość pytań dziennikarzy, powołując się na tajemnicę postępowania i skierował pytania do prokuratury. Nie chciał też ujawnić, gdzie przebywa jego klient poza czasem czynności w prokuraturze, tłumacząc to kwestiami bezpieczeństwa S.

Prokuratura również nie udzieliła więcej informacji na temat przesłuchań, ograniczając się do stwierdzenia, że podejrzany złożył wyjaśnienia, których treść nie zostanie na ten moment ujawniona.

Wcześniej w rozesłanym komunikacie prokuratura podała, że S. zostały postawione zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, współdziałaniem w przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych reprezentujących Rządową Agencję Rezerw Strategicznych i praniem brudnych pieniędzy.

Właściciel marki Red is Bad został zatrzymany na Dominikanie, a następnie przetransportowany do Polski, gdzie sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na 90 dni. Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w RARS trwa od grudnia 2023 roku i ma charakter rozwojowy. Do tej pory zarzuty postawiono pięciu osobom, w tym byłemu prezesowi RARS Michałowi K. Postępowanie w sprawie jest prowadzone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w Rzeszowie i Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi ze strony tvp.info.

Pokaż więcej

Stowarzyszenie Ochrony Biznesu

Stowarzyszenie Ochrony Biznesu zrzesza ze sobą osoby prywatne oraz firmy. STO prowadzi strony MojPrawnik24.pl oraz Ekonomia365.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *