Polityka

Puszkin cenzurowany w Rosji z powodu „ukrytych konotacji” LGBT

Zgodnie z informacją udostępnioną przez Nexta, autorzy petycji zwracają uwagę na „porażające konotacje LGBT” zawarte w „Bajce o martwej księżniczce i siedmiu rycerzach”. W ich opinii, treść tej baśni może mieć negatywny wpływ na moralność obywateli Rosji.

Wędrując przez wierszowaną opowieść, czytelnik natrafi na zdanie „wyciekło przez wąsy, ale nie trafiło do ust”, które w interpretacji aktywistów stanowi niebezpieczną sugestię dotyczącą zachowań społecznych. Zdaniem inicjatorów petycji, dalsze przekazy takiego typu mogą prowadzić do dewiacji moralnych w społeczeństwie rosyjskim.

Niestety, nie jest to pierwszy taki przypadek. W poprzednim miesiącu były przewodniczący rządu Republiki Czeczeńskiej, reprezentujący partię Jedną Rosję i obecnie asystent premiera Rosji, Muslim Chuczjew, oraz znany propagandysta prokremlowski Konstantin Małofiejew, domagają się pilnego usunięcia nauczania teorii ewolucji Darwina w rosyjskich szkołach. Wcześniej pisaliśmy o tych kontrowersjach w artykule TUTAJ.

Sprawa ta wywołuje coraz większe oburzenie wśród społeczności edukacyjnej i akademickiej, która obawia się ingerencji w treści programowe oraz zniesienia wolności pedagogicznej. Zagrożenie dla nauki oraz pluralizmu poglądów staje się coraz bardziej realne, na co wskazują kolejne incydenty i działania podejmowane przez przedstawicieli władzy.

Wydaje się, że debata na temat cenzury i ograniczeń w edukacji nabiera na sile w Rosji, co może zagrażać autonomii szkół oraz prawom uczniów do dostępu do wiarygodnej wiedzy. W obliczu tych wydarzeń, niektórzy obserwatorzy obawiają się ograniczenia rosyjskiego społeczeństwa w dostępie do różnorodnych i kontrowersyjnych idei, co może doprowadzić do zahamowania intelektualnego i moralnego rozwoju kraju.

Choć sytuacja rosyjska budzi zaniepokojenie, istnieje nadzieja na uwolnienie się spod wpływu ideologicznych nacisków i przywrócenie autonomii edukacji oraz nauki. Dążenie do wolności intelektualnej oraz poszanowania pluralizmu poglądów powinno być priorytetem dla wszystkich zaangażowanych w ochronę demokratycznych wartości i praw obywatelskich w Rosji.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi ze strony tvp.info.

Pokaż więcej

Stowarzyszenie Ochrony Biznesu

Stowarzyszenie Ochrony Biznesu zrzesza ze sobą osoby prywatne oraz firmy. STO prowadzi strony MojPrawnik24.pl oraz Ekonomia365.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *