Po godzinach

Putin podąża za Stalinem – Niemcy krytykują „fałszywe wybory” w Rosji

Po zakończeniu kolejnej sześcioletniej kadencji, na którą został wybrany w kontrowersyjnych wyborach, Putin będzie kierować Rosją przez 31 lat. „Porównanie go do Stalina, który rządził Związkiem Radzieckim przez 29 lat, jest nieokiełznane” – zauważyła „FAZ”. Mimo wielu różnic w działaniu, obaj liderzy mają tendencję do kultywowania wizerunku silnego przywódcy, przywracającego Rosji jej wielkość.

Putin, choć początkowo stosował pragmatyzm i umiał balansować represje i przemoc, w ostatnich latach zaostrzył swoją politykę. Od momentu aneksji Krymu Rosja zaczęła podążać ścieżką dyktatury, pozbawiając społeczeństwo wolnych mediów i opozycji. Propaganda antyzachodnia stała się agresywna i histeryczna, przypominając metody stalinowskie.

W ostatnich wyborach Putin zapewnił sobie reelekcję w sposób, który został skrytykowany przez obserwatorów międzynarodowych. Brak rzeczywistych przeciwników, kontrolowane media i obecność uzbrojonych funkcjonariuszy państwowych to elementy, które kwestionują legitymację wyborów. Niedawna śmierć Aleksieja Nawalnego, głównego krytyka Putina, wywołała kontrowersje i podejrzenia o zabójstwo polityczne.

Mimo to, w Rosji nadal istnieje opozycja wobec reżimu Putina. Ludzie wyszli na ulice w proteście, wyrażając swoje niezadowolenie poprzez wrzucanie nieważnych kart do głosowania. Choć ich liczba jest jeszcze niewielka, są one widoczne i dają nadzieję na zmianę w przyszłości.

Putin zdaje sobie sprawę, że jego władza jest kwestionowana zarówno w kraju, jak i za granicą. Zachodnie demokracje nie potrafią jednak skutecznie zareagować na naruszenia demokracji w Rosji, co pozostawia Putina bez kontroli. Potrzebny jest silniejszy głos sprzeciwu, zarówno w samej Rosji, jak i na arenie międzynarodowej, aby zaprzestać manipulacji wyborczej i łamania praw człowieka.

W obliczu narastającej autorytarności w Rosji, konieczne jest aktywne zaangażowanie społeczeństwa w obronę demokracji i praw człowieka. Tylko determinacja i solidarność obywateli Rosji mogą ostatecznie obalić reżim Putina i przywrócić krajowi szacunek w oczach świata. Putinizm może zostać pokonany tylko wtedy, gdy sami Rosjanie zbuntują się przeciwko niemu i domagają się sprawiedliwości i wolności.

Pokaż więcej

Stowarzyszenie Ochrony Biznesu

Stowarzyszenie Ochrony Biznesu zrzesza ze sobą osoby prywatne oraz firmy. STO prowadzi strony MojPrawnik24.pl oraz Ekonomia365.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *