Trzaskowski: Inicjatywa wyborów przedwstępnych w Koalicji Obywatelskiej to mój wkład
Trzaskowski i Sikorski rywalizują o kandydaturę w prawyborach Koalicji Obywatelskiej na przyszłoroczne wybory prezydenckie. W programie „Trójkąt Polityczny”, Trzaskowski odmówił porównywania się ze swoim konkurentem, zapewniając, że może mówić o nim wyłącznie dobrze. Właśnie jako prezydent Warszawy podkreśla swoją determinację w sprawie startu w wyborach, mając poczucie olbrzymiej odpowiedzialności wobec Polek i Polaków.
Trzaskowski zaznacza, że ma za sobą trzy trudne kampanie, w tym na prezydenta Warszawy, gdzie był atakowany z różnych stron. Jego spokój wynika z faktu, że PiS już użył przeciwko niemu wszystkich możliwych argumentów. Podkreśla również swoją specjalizację w reagowaniu na sytuacje kryzysowe, takie jak pandemia, wojna na Ukrainie, napływ uchodźców czy kryzys energetyczny.
Oceniając prezydenturę Andrzeja Dudy, Trzaskowski sugeruje, że przyczynił się do niszczenia polskiej demokracji i do obniżenia powagi urzędu. Jednak w momencie, kiedy współpraca z Dudą może być użyteczna dla Polski, uważa za konieczne współpracę. Zastrzega jednak, że każdy łamiący konstytucję czy prawo musi ponieść konsekwencje.
Pytany o prezydenturę Donalda Trumpa, Trzaskowski wyraża nadzieję, że Trump jako biznesmen i realista nie doprowadziłby do zakończenia wojny z Ukrainą na korzyść Putina. Podkreśla również swoje dobre relacje zarówno z Demokratami, jak i z Republikanami.
„Trójkąt Polityczny” to program, który pozwala poznać motywy podejmowanych decyzji i pokazać kulisy polskiej polityki oraz jej najważniejszych graczy. Prowadzące program, Aleksandra Pawlicka i Renata Grochal, starają się pokazać widzom wszystkie strony politycznych debat.
W poprzednich odcinkach programu gościli Marian Banaś, prezes Najwyższej Izby Kontroli, sędzia Igor Tuleya ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich – Iustitia, Jolanta Kwaśniewska – była pierwsza dama oraz Katarzyna Kotula – ministra do spraw równości. Dzięki podobnym programom politycznym takim jak „Trójkąt Polityczny”, polska opinia publiczna może lepiej zrozumieć zagadnienia polityczne i decyzje podejmowane przez najważniejszych polityków.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi ze strony tvp.info.