Wydarzenie międzynarodowe

Ukraińskie rodziny wychodzą na Majdan w poszukiwaniu informacji o swoich bliskich.

Dzisiaj na Majdanie Niepodległości odbyła się wielka akcja protestacyjna, w której wzięli udział liczni uczestnicy oraz rajd samochodowy. Głównym celem manifestacji było przypomnienie o tragicznych losach osób zaginionych w rosyjskich aresztach, więzieniach i obozach. Uczestnicy apelowali do całego świata, by wspólnie pomóc w wyjaśnieniu losów bliskich i by przede wszystkim przypomnieć o tragicznych sytuacjach, jakie mają miejsce w rosyjskich instytucjach.

„Brak informacji o tym, co dzieje się z najbliższymi osobami, na co dzień zabija nasze serca” – mówił jeden z uczestników akcji. „Wydaje się, że toczy się to gdzieś tam daleko, ale dla nas, rodzin poszukiwanych, jest to codzienność, której nie da się opisać słowami. To czyste cierpienie, niepewność, bezsilność” – dodał.

Organizatorki manifestacji, w tym Ludmyła, podkreślały, że celem protestu jest dotarcie do szerokiego grona ludzi i organizacji międzynarodowych, które mogą pomóc w odzyskaniu jeńców wojennych i zabitych bohaterów. „Setki tysięcy ludzi czekają na wieści o swoich bliskich. To nie tylko nasz problem, ale problem całego świata. Musimy działać wspólnie, by przypominać o tych tragicznych wydarzeniach” – powiedziała Ludmyła.

Niestety, nie tylko Ukraina mierzy się z zaginięciami. Władze w Kijowie nie ujawniają liczby swoich jeńców, jednak szacuje się, że w Rosji przebywa około 8 tysięcy ukraińskich jeńców. Z kolei rosyjscy obywatele również szukają swoich bliskich. Sztab Koordynacyjny ds. Jeńców Wojennych w Kijowie doniósł na początku stycznia, że ponad 50 tysięcy rosyjskich żołnierzy, zaginionych podczas wojny z Ukrainą, jest poszukiwanych przez swoich rodzin.

Na pocieszenie można jednak powiedzieć, że co jakiś czas udaje się odnaleźć i uwolnić niektórych jeńców. 15 stycznia prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował o powrocie 25 ukraińskich cywilów i żołnierzy z rosyjskiej niewoli. Wśród nich znaleźli się obrońcy kombinatu metalurgicznego Azowstal w Mariupolu. To małe zwycięstwo, które daje nadzieję na kontynuowanie poszukiwań zaginionych i odzyskanie ciał zabitych bohaterów.

Warto więc pamiętać, że walka o prawdę, wiara, nadzieja i miłość to najważniejsze siły, które pozwalają nam wspólnie walczyć i pomagać tym, którzy cierpią z powodu zaginięć i niewoli. Nie możemy się poddawać, musimy wspólnie działać, by przypominać światu o tych tragediach i dążyć do ich rozwiązania.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi ze strony tvp.info.

Pokaż więcej

Stowarzyszenie Ochrony Biznesu

Stowarzyszenie Ochrony Biznesu zrzesza ze sobą osoby prywatne oraz firmy. STO prowadzi strony MojPrawnik24.pl oraz Ekonomia365.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *