
Walka z międzynarodowymi gangami w Polsce. Deportacja wielu osób i ich członków.
W akcji odesłania cudzoziemców do ich ojczyzn Straż Graniczna współpracowała z 8. Bazą Lotnictwa Transportowego w Krakowie-Balicach. W środę 2 kwietnia zorganizowano tzw. operację powrotową 16 cudzoziemców z Gruzji i Mołdawii. Lot wojskowym samolotem CASA odbył się na trasie Kraków-Kiszyniów-Tbilisi. „Większość z cudzoziemców stanowiła zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego, co było powodem wydania decyzji o przymusowym powrocie. Wśród 7 obywateli Gruzji i 9 Mołdawii były m.in. osoby zamieszane w przemyt ludzi i pomocnictwo w nielegalnym przekraczaniu granicy państwowej” – poinformowała Straż Graniczna. Od początku roku decyzje powrotowe wykonano wobec ponad 2,1 tys. cudzoziemców. W ubiegłym roku wydalonych z kraju zostało blisko 8 tys. osób. Deportacje to jeden z elementów walki polskich służb z zagranicznymi gangami, głównie z Ukrainy i Gruzji, które coraz śmielej działają w Polsce.
Rozwinięcie:
W ostatnich latach Polska stała się celem coraz to większej liczby nielegalnych imigrantów w poszukiwaniu lepszego życia. Niestety, niektórzy z nich przekraczają granice prawem i stają się zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego. Dlatego też Straż Graniczna podejmuje wszelkie środki, aby wykryć i deportować takie osoby.
Operacje powrotowe, takie jak ta z udziałem 16 cudzoziemców z Gruzji i Mołdawii, wymagają precyzji i współpracy różnych służb państwowych. Lot wojskowym samolotem CASA był jedynie etapem w całym procesie przymusowego powrotu osób, które naruszyły polskie prawo.
Decyzje o deportacji często związane są z działań zorganizowanych grup przestępczych, które wykorzystują nielegalnych imigrantów do przemytu ludzi i innych nielegalnych działań. Polska nie może pozostać obojętna na takie zagrożenia i dlatego podejmuje kroki w celu ich eliminacji.
Ogółem od początku roku wykonano decyzje powrotowe wobec ponad 2,1 tys. cudzoziemców, co świadczy o skali problemu. Rok wcześniej liczba deportowanych osób była jeszcze większa, z blisko 8 tys. przypadków. To oznacza, że walka z nielegalnymi imigrantami wymaga stałego monitorowania sytuacji i podejmowania odpowiednich działań.
Deportacje są ważnym elementem zapobiegania przestępczości zorganizowanej, która coraz śmielej działa w Polsce, w tym głównie gangów z Ukrainy i Gruzji. Polskie służby muszą być czujne i skuteczne w zwalczaniu takich zagrożeń, aby chronić obywateli kraju i utrzymać porządek publiczny. Odesłanie nielegalnych imigrantów do ich ojczyzn to jedno z narzędzi, które pomaga w tej walce.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi ze strony tvp.info.