
Wybory 2024. Co Polacy najczęściej wyszukują w sieci? ANALIZA TENDENCJI
Z badań Komisji Europejskiej oraz raportu Google Trends wynika, że zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego budzą duże zainteresowanie wśród młodych Polaków oraz internautów. Młodzi wyborcy deklarują chęć udziału w elekcji i kwestie takie jak ochrona klimatu i prawa człowieka są dla nich istotne. Badanie wykazało także, że nie tylko młodzież interesuje się tym tematem, ale również szeroka grupa społeczeństwa.
Wybory do PE odbędą się 9 czerwca i obserwując trendy na Google Trends można zauważyć rosnące zainteresowanie internautów tematyką wyborów. Wyszukiwane są informacje dotyczące procesu wyborczego, kandydatów, terminu podania wyników głosowania oraz praktycznych kwestii, takich jak zmiana miejsca głosowania czy możliwość oddania głosu za granicą.
Największe zainteresowanie wyborami do Parlamentu Europejskiego w ostatnim czasie zanotowano w województwach Mazowieckim, Małopolskim i Wielkopolskim. Internauci szukali informacji głównie o konkretne partie polityczne oraz kandydatów.
Warto zauważyć, że kampania wyborcza przenosi się także do internetu, gdzie kandydaci i partie starają się być jak najlepiej widoczni. Analiza wyników internetowych wyszukiwań pokazuje, czym interesują się internauci w kontekście poszczególnych partii politycznych Unii Europejskiej oraz krajowych ugrupowań.
Nie tylko partie, ale także programy polityczne cieszą się popularnością wśród internautów. Coraz więcej osób poszukuje informacji na temat postulatów poszczególnych partii oraz zderza swoje osobiste poglądy na unijne kwestie z oferowanymi programami politycznymi. Jest to ważne, gdyż umożliwia wyborcom świadome i przemyślane oddanie swojego głosu podczas nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi ze strony tvp.info.