Polityka

Wybory w Krakowie: Kandydat na prezydenta rezygnuje z udziału w wyborach.

Podczas konferencji prasowej Jerzy Muzyk i Andrzej Kulig podkreślili znaczenie bezpartyjności władzy w Krakowie. Muzyk wycofał swoją kandydaturę na urząd prezydenta miasta Krakowa, aby dać szansę na bezpolityczny wybór. Zauważył, że dla większości mieszkańców partia polityczna nie ma znaczenia i Kraków powinien być wolny od wpływu partyjnego w podejmowaniu decyzji.

Muzyk w ostatniej chwili zarejestrował swoją kandydaturę z powodu braku decyzji u części mieszkańców Krakowa. Liczył na szeroką koalicję samorządową, mogącą przeciwstawić się populistycznym i politycznym trendom. Niestety, nie udało mu się zbudować takiej koalicji. Po zarejestrowaniu kandydatury dostrzegł atmosferę oczekiwania na politykę wolną od negatywnych skojarzeń. Uważa, że to kwalifikacje powinny decydować o wyborze kandydata, a nie przynależność partyjna.

Apelował do pozostałych kandydatów, aby postąpili tak jak on i poparli Kuliga. Zwłaszcza zwrócił się do bezpartyjnego rektora Uniwersytetu Ekonomicznego Stanisława Mazura i doświadczonego samorządowca Rafała Komarewicza. Muzyk miał kandydować z KWW Samorządny Kraków, jednak jego nazwisko znajdzie się na kartach do głosowania jako nieaktywne.

Andrzej Kulig, startujący z KWW Andrzeja Kuliga Kraków „Ku Przyszłości”, również podkreślił znaczenie bezpartyjności we władzy lokalnej. Poparł go obecny prezydent miasta Jacek Majchrowski oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, choć sam nie jest członkiem tej partii.

Kulig zwrócił się z apelem do innych kandydatów, aby udzielili poparcia dla kandydatury bezpartyjnej i wolnej od populizmu. Wspomniał o swoich kontaktach z mieszkańcami, niezależnie od ich przynależności partyjnej, jako kluczowym elemencie w rozwiązywaniu problemów miasta.

W wyborach na prezydenta Krakowa wziło udział ośmiu kandydatów, m.in. Konrad Berkowicz (KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy), Łukasz Gibała (KWW Łukasza Gibały – Kraków Dla Mieszkańców), Adam Hareńczyk (KWW Zjednoczeni dla Krakowa), Łukasz Kmita (KW PiS), Rafał Komarewicz (KWW Rafała Komarewicza Kraków Trzecia Droga), Andrzej Kulig (KWW Andrzeja Kuliga Kraków „Ku Przyszłości”), Stanisław Mazur (KWW Stanisława Mazura), Aleksander Miszalski (KKW Koalicja Obywatelska). Niezależnie od wyników wyborów, znaczenie bezpartyjności w lokalnych władzach jest widoczne i pożądane dla dalszego rozwoju miasta.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi ze strony tvp.info.

Pokaż więcej

Stowarzyszenie Ochrony Biznesu

Stowarzyszenie Ochrony Biznesu zrzesza ze sobą osoby prywatne oraz firmy. STO prowadzi strony MojPrawnik24.pl oraz Ekonomia365.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *