Znaki specjalne na stacjach benzynowych: zmiana cen paliw
Eksperci portalu e-petrol.pl zauważyli, że zakończenie importu rosyjskiego LPG na polski rynek nie miało zauważalnego wpływu na ceny autogazu, które utrzymały się na stabilnym poziomie. Mimo że dalsze zmiany cen są możliwe, nie spodziewają się one być znaczące.
Co do cen oleju napędowego i benzyny, według danych e-petrol.pl średnia cena benzyny 95-oktanowej wyniosła 6,07 zł/l, obniżając się o dwie grosze w porównaniu z poprzednim tygodniem. Natomiast benzyna 98-oktanowa podrożała o 4 gr do poziomu 6,89 zł/l, a olej napędowy potaniał o 1 gr do 6,18 zł/l.
Jeśli chodzi o lokalizacje, gdzie można najtaniej zatankować, najkorzystniejsze ceny benzyny można znaleźć na Górnym Śląsku (6,01 zł/l), a olej napędowy na Pomorzu Zachodnim (średnia wyniosła 6,10 zł/l). Autogaz natomiast jest najtańszy w województwach: łódzkim, świętokrzyskim i śląskim, gdzie średnia cena wynosi 3,13 zł/l.
Natomiast najwyższe ceny Pb95 i diesla odnotowano w województwach kujawsko-pomorskim i mazowieckim (odpowiednio 6,19 i 6,24 zł/l). Najdroższy autogaz można zatankować na Opolszczyźnie, gdzie cena wynosi 3,27 zł/l.
Podsumowując, pomimo pewnych fluktuacji cen na rynku paliw, sytuacja wciąż pozostaje stabilna, a kierowcy mogą śledzić zmiany cen, aby wybrać najbardziej korzystną lokalizację do tankowania.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi ze strony tvp.info.